Ahmet Özal’a Turgut Özal’ın vefatına dair farklı açıklamaları soruldu: Sözlerim çelişkili değil

TEK Parti Genel Lideri Ahmet Özal, TVNET’te yayınlanan Sert Sorular programında Taha Hüseyin Karagöz’ün sorularını yanıtladı.

Özal, Karagöz’ün “2010 yılında Habertürk’e verdiğiniz bir röportajda merhum babanızın vefatıyla Ergenekon’u ilişkilendiriyorsunuz. Diyorsunuz ki; ‘Ölümü ile ilgili şayet davalar, arşivler açılırsa babamın suikast olayıyla ilgili Ergenekon temasları görülecektir. Zira suikastın bu olayla birlikte araştırılması gerekir. Hatta bilhassa soruluyor size Ergenekon soruşturmasında ismi geçenlerden birileri mi var diye. ‘2014 yılında yaptığınız bir açıklamada ise FETÖ ilişkisi olabileceğinden bahsediyorsunuz. Bu bir çelişki değil mi?” sorusu üzerine şu karşılığı verdi:

“Hayır çelişki değil. Aslında o vakit ordunun içerisinde Hava Kuvvetlerinde, Deniz Kuvvetlerinde FETÖ ilişkisi neredeyse askerlerin büyük çoğunluğunda çıktı. Hava Kuvvetlerinde asker kalmadı neredeyse, pilot kalmadı. Bu sıkıntıda Fetullah Gülen’in babamın vefatından iki sene evvel yazdığı bir yazı vardır. Resmen mevtle tehdit etti. Ben o kontağın olduğunu düşünüyorum. Bence 90’ların başından itibaren devam eden bir hadiseydi.”

‘FETÖ ve Ergenekon’u birbirinden ayıramıyorum’

O devirlerde kimsenin FETÖ’nün farkında olmadığını belirten Özal, “Sizin FETÖ’nün gerçek yüzünün göründüğü günler 90’lar. 2010 yılındaki açıklamanızda bunu fark etmiş olmanız gerekmez mi?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:
FETÖ ve Ergenekon’un irtibatlı olduğunu düşünüyorum. Münasebetiyle FETÖ ve Ergenekon’u çok fazla birbirinden ayıramıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.