Analist: Binance’deki Bu 2 Altcoin, Büyük Volatilite Görebilir!

Bir analist, günlük işlem hacmiyle en büyük kripto para borsası olan Binance’te işlem gören iki altcoin projesinden bahsetti. Analist, MATIC ve FTM için “büyük fiyat hareketlerine hazır” dedi. İşte detaylar…

İki altcoin projesi volatiliteye hazır

Bir analiste göre Polygon’un MATIC’i ve Fantom’un FTM’si hafta sonu boyunca negatif bir korelasyon katsayısı gösterdi. MATIC daha yüksek zirvelere bağlı görünüyor, FTM ise dik bir düzeltmeye girmek üzere olabilir. Volatilite kripto para piyasasını vurdu ve MATIC ve FTM gibi altcoin’ler önemli fiyat hareketlerine hazır görünüyor. MATIC, Cumartesi günkü işlem seansının başlangıcından bu yana yaklaşık yüzde 13 artarak etkileyici bir yükseliş ivmesi yaşadı. Analist Nathan Batchelor’a göre yükseliş, Temmuz ayı sonlarında dört saatlik grafiğinde gelişen yükselen bir üçgenden çıkmasına izin verdi.

Uzmana göre daha fazla satın alma baskısı, Polygon’un 1,25 dolara doğru yüzde 27’lik bir yükseliş trendine girmesine yardımcı olabilir. Ancak analist, bunun, formasyonun Y ekseninin yüksekliğine bağlı olduğunu aktarıyor. Yine de Tom DeMark (TD) Sequential göstergesi aynı zaman dilimi içinde bir satış sinyali verdi. Bu, bir ila dört mum düzeltmesinin göstergesi olan yeşil dokuzlu bir mum çubuğu olarak gelişen düşüş formasyonudur. Kâr almadaki bir artış, yükseliş trendinin devam etmesinden önce 0,98 veya 0,95 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

Fantom konsolidasyon modelinde

MATIC’in aksine Fantom, Cumartesi günkü işlem seansının başlangıcından bu yana yüzde 4,4’lük bir düzeltmeden geçti. Düşüşe, FTM’nin dört saatlik grafiğinde gelişen yükselen kamanın üst trend çizgisinden gelen bir reddetme neden oldu. Bu konsolidasyon modeli, fiyatlar 0,38 dolardan düşük trend çizgisinin altına kapanırsa, 0,32 dolara yüzde 17,5’lik bir düşüşün yakın olacağı şeklinde hüküm sürüyor.

Analiste göre Fantom’un karamsar görünümü geçersiz kılmak için 0,42 doların üzerinde kararlı bir şekilde kapanması gerekeceğini belirtmekte fayda var. Bu direnç bariyerini yarıp geçmek, kenarda kalan yatırımcıları uzun pozisyonları yeniden açmaya teşvik eden bir güç işareti olarak görülebilir. Analiste göre 0,49 dolar ve hatta 0,53 dolara bir kırılmayı tetikleyebilir.

Bu sırada, geçen haftanın sonunda fiyat 23.500 doların altına düştüğünden beri BTC oldukça iyi performans gösteriyor. Varlık bu düşüşe hemen tepki verdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cumartesi gününe kadar 25.000 dolara yaklaştı. İlk başta bu seviyeyi geçemedi ve birkaç yüz dolar geri çekildi. Ancak, Pazar günü bir kez daha taarruza geçti ve iki aydan beri ilk kez bu önemli çizgiye kısaca dokundu. Başka bir geri çekilme izledi, ancak boğalar tırmanmaya devam etmeye kararlıydı. Sonuç olarak, BTC 25.200 doların biraz üzerinde bir başka çok ayın en yüksek seviyesine sıçradı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.