Apple’dan 90 milyon adet ‘iPhone 14’ talimatı

Bu yılın datalarına nazaran akıllı telefon satışları düşmeye devam ediyor. Apple ise bu düşüşten etkilenmeyen firmalar ortasında yer alıyor. Bu düşüşün gelecek sene de devam edeceği öngörülüyor lakin Apple akıllı telefon satışlarındaki düşüşe karşın tedarikçilerinden birinci basamakta 90 milyon iPhone 14 üretilmesini istedi.

Apple daha evvelki yıllarda tedarikçilerine en az 75 milyon adet iPhone siparişi veriyordu. Fakat 2021 yılında birinci kez bu sayı yükseltildi. Bu sene de satışların daha da düşebileceği sinyallerine rağmen firma Apple, tedarikçilerinden en az 90 milyon iPhone üretilmesini istedi.

Daha evvel ortaya çıkan bir habere nazaran Apple’ın bu rakamı 95 milyona çıkardığı konuşuluyordu. Ancak Bloomberg‘in aldığı son bilgilere bakılırsa sevkiyat ölçüsü geçen sene ile tıpkı ölçüde olacak.

Öte yandan Çin ve ABD ortasındaki Tayvan tansiyonunun iPhone 14 üretimini direkt etkilediği ve bu nedenle de iPhone !4ün Eylül ayından daha sonraki bir ayda tanıtılacağı argüman ediliyor. Lakin bahisle ilgili Apple şimdi açıklama yapmadı.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.