Balıklı Rum Hastanesi’nin taşıyıcı sistemlerinde ziyan görülmedi

İstanbul’da bulunan Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangınla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

DHA‘nın haberine nazaran, Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy Balıklı Rum Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Arısoy, “İlk incelemelerde taşıyıcı sistemlerinde rastgele bir sorun yok. Duvarlar, taşıyıcı ögelerde rastgele bir ziyan yok. Çatı yanmış durumda” dedi.

‘ÇOK KISA VAKİTTE ESKİYE DÖNDÜRECEĞİZ’

Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesi’nin Yaşlı Bakımevi Kısmı’nda dün çıkan yangının akabinde bugün çalışmalar devam ediyor. Hastane içerisindeki incelemelerin akabinde açıklamalarda bulunan Arısoy, “Teknik uzmanlarımızın vereceği karara bağlı lakin birinci incelemelerde taşıyıcı sistemlerinde rastgele bir sorun yok. Doğal yangın geçirmiş bir bina. Kolay bir tadilat, tamirle aşılabilecek üzere görünüyor” diye konuştu.

Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy incelemelerin akabinde yaptığı açıklamalarda, “Arkamda gördüğünüz yanan binanın, yangın artıklarını temizlemek üzere şu anda 40 kişilik bir grup, Zeytinburnu Belediyesi’nin takımı binayı bir kez yangın artıklarından arındırıyor. Bir taraftan da burası tescilli bir yapı. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile konuştuk. Bölgeden müdafaa konseylerinin müdürü, uzmanları gelip yerinde tespitler yaptılar. Müdafaa konseyi kararları çerçevesince, mevzuat çerçevesinde inşallah çok kısa bir vakitte yine ayağa kaldıracağız. Yangından arta kalan şeyin temizlenmesine muhtaçlık var. Sonra da bir tescilli yapıyı, yapının gereğine uygun proje çerçevesinde, müdafaa heyeti kararları çerçevesinde süreç yürütülecek. Çok kısa bir vakitte inşallah yine hastalarımızı, yaşlılarımızı bu binaya döndürmek nasip olur. Tekrar çok geçmiş olsun” dedi.

FENER RUM PATRİĞİ DE ZİYARET ETTİ

Fener Rum Patriği Bartholomeos da Balıklı Rum Hastanesi’ni ziyaret ederek bilgi aldı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.