Bankada parası olan koşsun! İslam Memiş’ten korkutan açıklama

Amerika’da açıklanan enflasyon 2 hanelere yaklaşırken dünyada da enflasyon bilgileri daima yükselmekte. Gelişmekte olan ülkeler ortasında yer alan Türkiye’de ise enflasyon TÜİK bilgilerine nazaran 3 sayılara hakikat ilerliyor. Piyasalarda yaşanan istikrarsız durumdan ötürü dalgalanmalara neden olurken, Dolar/TL kuru süratle 18’lere gerçek yükselmekte. 17,34 düzeylerini gören dolar için uygun alış ve satış vakti araştıran yatırımcı içinse İslam Memiş’ten kritik ihtar geldi.

“PİYASALAR VE BORSA BASKI ALTINDA”

“Amerika’da enflasyon verisi yüzde 9,1 olarak açıklandı. 41 yılın zirvesinde” diyen Memiş, “Enflasyon sayıları yükselmeye devam ettikçe global piyasalardaki bozulmalar devam edecek. İkazlarım vardı. Amerika’daki enflasyon sayısı yüksek gelince ister istemez kıymetli metallerde, kripto para piyasasında ve borsalarda bir baskılanma kelam konusu. Amerika Merkez Bankası FED 75 baz puanlık faiz artırma beklentisini sürdürüyor”

KUR TUZAĞINA DÜŞMEYİN UYARISI

“Yıl içindeki yahut ay içindeki dalgalanmalar değil, ölçü üzerinden emtia artırmanın daha değerli bir karar olduğunu düşünüyorum. Ekranlarda gram altın 960 olarak gösteriyor, hayır şu an 992 lira. Gördüklerinize değil piyasalara inanın. Dolar şu an 17,58 civarında. Kur tuzağına karşı çok uyanık olun.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.