Borsada en çok kazandıran hangi kadro? Borsa İstanbul’da yatırımcısına en çok kazandıran kadro aşikâr oldu

Fenerbahçe’nin Borsa İstanbul’da %26 oranında en yüksek yatırımın sahibi oldu. Fenerbahçe geçtiğimiz sene de zhisse olarak tavan yapmıştı. Fenerbahçe yaptığı transferler ile epeyce gündeme geldi. Brezilyalı Pedro artık Fenerbahçe’de. Willian Arao ile 2 yıl, Joshua King ile 2 yıl, Tiago Çukur ile 4, Emre Mor ile ise 3 yıllık kontrat yapıldı.

4 Büyük gruptan olan Galatasaray ise %5,1, Trabzonspor %6,5, Beşiktaş ise %6,3’lük geçen seneye nazaran pay artışı gösterdi. Trabzonspor Trezeguet’lr mukavele imzaladı. Beşiktaş ise Emrecan Uzunhan’ı takıma dahil etti. Beşiktaş ayrıyeten başarılı futbolcu Wout Weghorst’u 1 dönem boyunca kiraladığını söylemişti.

Galatasaray, Tunç Holding ile sponsorluğa imza atmıştı. Galatasaray Leo Dubois’i takımına aldı. Haris Seferovic’ i ise kiraladı. Sergio Oliveira ile 4 yıllık muahede sağladı.

Performans olarak bakıldığında en âlâ performansı Fenerbahçe göstermişti. Bu yıl pay oranına bakılınca Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe yüzleri güldürürken, Trabzonspor yüzleri güldüremedi. En fazla kazandıran ise Fenerbahçe oldu. Yılın başlangıcından itibaren Fenerbahçe %78,6 lık oranda artış gözlemlendi. Galatasaray %20,6, Beşiktaş ise 5,5 artış gösterdi. Trabzonspor ise %19,1 kaybettirdi.

Aralık 2021, Haziran 2022 ve Temmuz 2022 kapanış fiyatı, yüzde değişimleri ve piyasa pahası şöyle;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.