CHP’li Mustafa Adıgüzel, iptal edilen KPSS’ye giren adaylara seslendi: ‘Erdoğan’a tazminat davası açın’

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İstanbul’daki Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangın ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın açıklamasını eleştirdi.

“HER ŞEY ORTAYA ÇIKTI”

Adıgüzel, şunları söyledi:

“Saraydan yapılan açıklamaya nazaran, facianın eşiğinden dönmüşüz. İstanbul Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangın, Sayın Erdoğan’ın talimatlarıyla söndürülmüş, halbuki. Şayet sayın Erdoğan talimat vermeseymiş, artık hastane de İstanbul’da kül olabilirdi. Bir yerde yangın çıktığında 112’yi arıyoruz. Karşımıza Beştepe çıkıyor. Yangını ihbar ediyor. Sayın Erdoğan talimat veriyor, söndürüyoruz. Hal bu. Herhalde Akdeniz’deki, Ege’deki; o büyük orman yangınları Sayın Erdoğan’a ulaşılmadığı için söndürülememiş olsa gerek.

Devletin yapması gereken en ufak işleri bile Erdoğan’a primlendiren, tek adama bağlayan zihniyet; temel yapması gerekip de yapamadığı büyük skandalları bile sahiplenmiyor.

İstanbul Balıklı Rum Hastanesi’ndeki yangını sahiplenen Erdoğan; ÖSYM’deki yangını, şahsen sebebi olduğu halde sahiplenmiyor. Niçin? Zira geçmiş yıllarda burayı cemaat ve tarikatlara peşkeş çekti. FETÖ eliyle burada birçok şaibeler oluştu. Artık FETÖ gitti. Maşa düştü el göründü, takke düştü kel göründü. Her şey ortaya çıktı.

Şimdi bir öbür el bu hırsızlığa devam ediyor. 2010-2011 yılındaki skandallarda Sayın Erdoğan o zamanki ÖSYM liderine kefil olmuştu, sahiplenmişti. Artık o kefil olduğu ÖSYM lideri FETÖ’den yargılanıyor. Daha sonraki atananlar da ortada. Artık son atanan da tekrar bir cemaat ve tarikat mensubu.

“HERKESİ ERDOĞAN’I DAVA ETMEYE VE HAKKINI ARAMAYA ÇAĞIRIYORUM”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.