CNN International Mariupol’deki Ukrayna siperlerine girdi

Burası, Rusya’nın saldırmaya karar verirse Ukrayna’nın ilk savunma hattı. Yarım düzine asker, karlı kaplı siperlerde bekliyor. Siperde ağır silahlar bulunmuyor. Rusya yanlısı ayrılıkçılar yaklaşık 800 metre ileride. Her gün hava karardığında çatışmaların olduğunu söylüyorlar.

“ABD’DEKİ ALARM DÜZEYİ İLE BURADAKİ AYNI DEĞİL”

CNN International, yıllardır boş duran ancak Rusya’nın tehdidiyle bir anda tekrar kullanılmaya başlanan cephe hattına girdi. Bölgeden izlenimlerini aktaran Clarissa Ward şunları söyledi:

Buradaki alarm düzeyi Washington’dakiyle aynı değil. Görünce şaşırdığımız şey şu ki tankların ve ağır silahların sınırın 30 km’den daha yakın olan Rus tarafında yığılmasına rağmen burada Ukrayna tarafında kimsenin işgale hazırlandığına dair bir düşünce yok.

“HALK ENDİŞE DUYMUYOR GİBİ, HAYAT NORMAL”

Burada isminin verilmesini istemeyen asker de çatışma beklemediğini ama hazırlandığını söylüyor. Cephede araçla ilerlerken kontrol noktaları görüyoruz. Eğer Ukrayna ordusu bu bölgeyi tutamazsa, Rus güçleri liman şehri Mariupol’e saatler içinde ulaşabilir.

Tehdide rağmen, hayat burada çok normal gibi devam ediyor. Tezgahlar açık, raflar dolu. “Savaş istemiyoruz, çocuklarımız ve torunlarımız var diyor bir Mariupollü ve ekliyor, “Savaş çıkmayacak, buna inanıyoruz.”

Bazı Ukraynalılar da ABD’nin tehdidi abarttığını söylüyor. “Savaş olmayacak, böyle düşünen sadece Biden” diyorlar.

Nikah dairelerinde 02.02.2022 yoğunluğu

Nikah dairelerinde 02.02.2022 yoğunluğu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.