Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE ziyaretini değerlendirdi

Türkiye ile Körfez ülkeleri arasında normalleşme adımları atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti tamamlandı.

Erdoğan, sosyal medya hesabından ziyareti değerlendirdi. “İş birliğimizde son dönemde sağlanan ivmeyi muhafaza etmek ve ileriye taşımak konusundaki iradenin karşılıklı olmasından ayrıca memnuniyet duyuyoruz” dedi. “Ortak çıkarlarımız ve bölgemizin istikbali için bu gayreti, karşılıklı saygı ve güven temelinde sürdürmekte kararlıyız” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ni “kardeş” olarak niteledi. “Yaptığımız görüşmelerde ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırımların arttırılması konusunda güçlü bir müşterek irade ortaya koyduk, toplamda 13 anlaşmaya imza attık. İmzaladığımız anlaşmaların ahdi zeminimizi daha da güçlendireceğine inanıyoruz” paylaşımı yaptı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin güvenlik ve istikrarına destek verdiklerinin altını çizdi. Körfez Bölgesi’nin güvenliğini Türkiye’nin güvenliğinden ayrı görmediklerini söyledi. Ziyaretin iki ülkenin işbirliğini yeni ufuklara taşıyacağını vurguladı.

Ayrıca Erdoğan, ziyareti boyunca büyük bir muhabbet ve yakınlık gördüklerini ifade etti. Abu Dabi Veliaht Prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı’na teşekkür etti. “Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki tüm kardeşlerimi muhabbetle selamlıyorum” dedi.

NATO Ukrayna’dan yardım talebi aldığını duyurdu

NATO Ukrayna’dan yardım talebi aldığını duyurdu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.