Cumhurbaşkanı Erdoğan köprüdeki görüntülere çok sinirlendi: Parlamentodan atılmalılar

Türkiye İşçi Partisi Milletvekilleri Erkan Baş, Ahmet Şık ve Sera Kadıgil’in Gezi olaylarının yıl dönümü nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne pankart asmak istemesi ve polislerle arbedeye girmeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sinirlendirdi.

KIZILCAHAMAM’DAN YÜKLENDİ

Erdoğan, köprüde yaşanan görüntülere partisinin Kızılcahamam’da düzenlediği kamptan yanıt verdi. Erdoğan, “Bu milletin polisine el kaldırandan milletvekili olmaz. Bunların parlamentodan silinip atılması için gerekli ilerlemelerin kaydedilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

“GEZİ OLAYLARIYLA BAŞLAYAN BİR İHANET VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi olaylarıyla ilgili şunları da söyledi: “Milli gelirimizi 235 milyar dolardan aldık, 1 trilyon dolar sınırına kadar getirdik. Şayet Gezi olayları ile başlayan ve devam eden ihanetlerin ülkemize kur, faiz, enflasyon şer üçgeni üzerinden ödettiği ağır bedeller olmasaydı bugün 1,5 trilyon doları bulan milli gelirle farklı yerlerde olacaktık. Sahnede hangi oyun sergilenirse sergilensin gerisinde bir ekonomik sabotaj mutlaka vardır. Buna rağmen ülkemize diz çöktürülmesine izin vermedik, vermeyeceğiz. Karşımıza çıkarılan aktörlerin birer aparat olduğunu biliyor, asıl mücadeleyi projelerin gerçek sahiplerine karşı veriyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.