Eskişehir’de ‘hatırlatma dozu’ kuyruğu

Eskişehir’de ‘hatırlatma’ dozu sisteminin açılması ile randevu alıp gelenler, hastane önlerinde kuyruk oluşturdu. Bugün 1000 kişinin randevu alıp, aşı olduğu belirtildi.

Türkiye’de hadise sayılarının artması ile Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da ‘hatırlatma dozu’ daveti yaptı.

Çağrı sonrası Eskişehir’deki hastanelerde yoğunluk oluştu. Randevu alıp Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne gelenler, aşı merkezinin önünde kuyruklara neden oldu.

MHRS sisteminden denetimleri sağlanan bireyler, 4’üncü doz aşılarını oldu. ‘Hatırlatma dozu’ sisteminin açılması ile birlikte bugün 1000 kişinin randevu alıp, aşı olduğu belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’nın davetinin akabinde çabucak randevu alıp, geldiğini belirten Ece Canpolat, “Aşıların, hastalığın korunmasında değerli olduğunu düşünüyorum. Herkese de aşılarını olmasını tavsiye ediyorum. Bugün 4’üncü dozumu oldum. Olayların son günlerde artış göstermesinden ötürü telaş ettim ve o yüzden gelip, aşımı yaptırdım” dedi.

‘AŞIYA İLGİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR’

İbrahim Türk de 4’üncü doz aşısını olduğunu belirterek, “Sağlık Bakanlığı’nın hatırlatma dozu daveti üzerine dün randevumu aldım. Biraz sıra var lakin yapacak bir şey yok. Bu kuyruk olağan, aşıya ilgi olduğunu gösteriyor. Aşı olmamız kıymetli. Herkese buradan davette bulunmak istiyorum. Daha makûs olaylar olmaması için herkes aşı olmalı” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı datalarına nazaran, son devirde olay artışı görülen Eskişehir’de en az iki doz aşı olanların nüfusa oranı yüzde 86,2 oldu. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.