Hindistan, Ukrayna’daki vatandaşlarını özel uçakla tahliye ediyor

Hindistan, Ukrayna’daki vatandaşlarını özel uçakla tahliye ediyor

Hindistan, Rusya ve Ukrayna arasında artan savaş gerginliği nedeniyle vatandaşlarını Tahliye etme kararı aldı. Bugün Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gönderilen özel uçakla Hindistan vatandaşları ülkeye getirilecek. Hindistan havayollarına ait 200 yolcu kapasiteli Dreamliner B-787 uçağının tahliye edilen Hindistanlılarla birlikte bu akşam ülkeye dönmesi bekleniyor.

VATANDAŞLARIMIZIN REFAHI ÖNCELİĞİMİZDİR

Hindistan’ın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi T.S. Tirumurti yaptığı açıklamada, “Ukrayna’nın sınır bölgesi de dahil olmak üzere birçok şehrinde 20 binden fazla Hintli öğrenci ve vatandaş yaşıyor. Vatandaşlarımızın refahı önceliğimizdir” dedi.

Hindistan’ın Kiev Büyükelçiliği ise sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada, Ukrayna’daki kriz durumu göz önüne alınarak yolcuların tahliyesi için ek uçuşların düzenlenebileceğini bildirdi.

UÇUŞLAR ASKIYA ALINDI

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz, ulaşımı da etkilemeye başladı. Almanya merkezli havayolu şirketi Lufthansa başta olmak üzere, Scandinavian Airlines (SAS), Austrian Airlines ve Swiss International Air Lines gibi firmalar da 21-28 Şubat tarihleri arasındaki Ukrayna seferlerini askıya aldığını duyurdu.

Uçuşların devam edip etmeyeceği ise Şubat sonunda ülkenin genel durumuna göre değerlendirilecek.

Ukrayna Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, yolcuların mağdur olmaması için iptal edilen uçuşların yerine Ukraine International Airlines’a (UIA) ait uçakların gerekli seferleri düzenleyeceği belirtildi.

Sınırda tansiyon yükseliyor... Dakika dakika Ukrayna-Rusya krizi: Gün boyunca yaşanan sıcak gelişmeler

Sınırda tansiyon yükseliyor… Dakika dakika Ukrayna-Rusya krizi: Gün boyunca yaşanan sıcak gelişmeler

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.