Joe Biden’a kamuoyu takviyesi en düşük düzeye düştü

ABD Lideri Joe Biden vazifeye geldiğin günden itibaren birçok skandal ile gündeme geldi.

Kamuoyunda en çok konuşulan ve tenkitlerin yükseldiği nokta ise Biden’in yaşı ve garip hareketleri oldu.

Bu kapsamda Biden’a gelen tenkitler her ay yapılan anketlere de yansıyor.

Halk takviyesi yüzde 39’a düştü

Associated Press-NORC Halka Münasebetler Merkezi tarafından düzenlenen ankette, ülke genelindeki seçmenleri temsil eden iştirakçilerin yalnızca yüzde 39’u Biden’ın başkanlık performansını onayladığını belirtti.

Ankete nazaran, her 10 iştirakçiden yalnızca 2’si iktisadın güzel olduğunu ve ülkenin yanlışsız istikamete gittiğini kaydederken, bir ay evvelki emsal ankette 10 bireyden 3’nün birebir istikamette görüş belirttiğine dikkat çekildi.

Takviye demokratlar ortasında bile düştü

Kasımda yapılacak orta seçimlere hazırlanan ülkede, Demokratlar arasında Biden’a dayanağın yüzde 73’e gerilediğine işaret edilen ankette, geçen yıl tıpkı devirde kendi partisi içinde Biden’a takviyenin yüzde 82’lerde olduğu hatırlatıldı.

Yüze 52 “politikaları iktisada ziyan veriyor” dedi

Cumhuriyetçi parti içinde ise her 10 şahıstan yalnızca 1’nin Biden’ın ekonomiyi ele alışını onayladığı ve bu oranın son aylarda değişmediği söz edildi.

Ankete katılan ABD’lilerin yalnızca yüzde 18’i Biden’ın siyasetlerinin “ekonomiye yardım ettiğini” düşünürken, yüzde 52’si “zarar verdiğini”, yüzde 30’u “bir fark oluşturmadığını” belirtti.

Ülke genelinde 12-16 Mayıs tarihleri ortasında gerçekleştirilen ankete 1172 yetişkin katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.