Johnson: Putin eli kanlı bir saldırgan

“Putin dünyanın ve tarihin gözünde mahkum olacak. Ellerinden Ukrayna’nın kanını asla temizleyemeyecek. Birleşik Krallık ve müttefiklerimiz son saate kadar diplomasi için her yolu denemiş olsalar da Putin’in her zaman komşusuna saldırmaya kararlı olduğu sonucuna varıyorum. Onu imparatorluk fethine inanan kanlı bir saldırgan olarak görüyoruz.” Rusya Devlet Başkanı’nı hedef aldı. En ağır yaptırımların uygulanacağını söyledi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, parlamentoda Rusya’ya yönelik yeni yaptırım kararlarını açıkladı. Kararlar Rus bankalarını, şirketlerini, kuruluşlarını ve bireyleri hedef alacak. Johnson, İngiltere’nin yaptırımlarının tüm büyük Rus bankalarını, 5 Rus oligarkı ve 100’den fazla şirket ve kişiyi hedef alacağını söyledi. “Genel olarak halihazırda duyurduğumuz yüzlerce kişiye ek olarak 100’den fazla yeni kuruluşa ve kişiye varlık dondurmaları uygulayacağız. Buna Putin’in savaş makinesini destekleyen tüm büyük üreticiler dahildir. Ayrıca Aeroflot’u İngiltere’de yasaklıyoruz” dedi.

Johnson, Ukrayna’ya yönelik askeri müdahaledeki rolü nedeniyle Belarus’a da benzer ekonomik yaptırımlar uygulayacaklarının altını çizdi.

 

Rusya ve Ukrayna'dan Çernobil açıklaması

Rusya ve Ukrayna’dan Çernobil açıklaması

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.