Milan forveti Divock Origi’ye Türkiye’den 3 talip

Geçen yaz, AC Milan’ın Divock Origi’yi transfer etme yarışını kazanmasının ardından, İtalyan medyası eski Liverpool oyuncusunun gelişi konusunda heyecanlarını gizleyemedi.

28 yaşındaki Origi, sözleşmesinin sonunda Liverpool’dan ayrılıyordu ve birçok kulüp ücretsiz olarak onu kadrolarına katma fırsatıyla ilgileniyordu. Belçikalı forvet, Liverpool’dayken Milan’ı etkilemiş olabilir, ancak kulübe gelmesinden bu yana aynı etkiyi yaratamadı.

Bu sezon oynadığı 35 maçta sadece iki gol atabilen Origi’nin ilk yılı “heyecan verici olmaktan uzak” olarak nitelendiriliyor ve bu nedenle kulübün onun için teklifleri dinlemeye hazır olduğu belirtiliyor.

Origi Liverpool’dan ayrılırken birçok teklif almış olduğundan, Milan ile uzun bir sözleşme için baskı yapmayı başardı ve 2026’ya kadar anlaşma sağladı. Şimdi kulüp ondan kurtulmak ve o uzun süreli sözleşmeyi sona erdirmek istiyor.

Calcio Mercato’ya göre, Origi Türkiye’de “çok popüler” ve Beşiktaş, Fenerbahçe ve Alanyaspor gibi kulüpler zaten ilgilenmeye başladı. Diğer kulüplerin de yarışa katılması bekleniyor ve Rossoneri’nin tüm tekliflere kulak vermesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir