NATO’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür mesajı

NATO'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür mesajı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü duyurdu.

Stoltenberg, mikroblog sitesi Twitter’da bireysel hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Rusya-Ukrayna krizine siyasi çözüm için desteği ve kişisel çabalarından dolayı teşekkür ettiğini bildirdi.

Spoke to President @RTErdogan to discuss #Russia’s buildup in and around #Ukraine. I thanked him for his active support & personal engagement to find a political solution, and welcomed #Turkey’s strong practical support to #Ukraine. #NATO remains ready for dialogue.

— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) February 7, 2022

İkili görüşmede Rusya’nın Ukrayna ve çevresindeki konuşlanmasını ele alındığını açıklayan Stoltenberg, “Siyasi bir çözüm bulmak için aktif desteği ve kişisel katılımı için kendisine teşekkür ettim ve Türkiye’nin Ukrayna’ya verdiği güçlü pratik desteği memnuniyetle karşıladım. NATO diyaloğa hazırdır” ifadelerini kullandı. 

UKRAYNA ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski, geçen hafta Kiev’de baş başa yaptıkları görüşmenin ardından imza töreni gerçekleştirdi. İki lider, imza töreninin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha önce de vurguladığım üzere Türkiye, Karadeniz’den komşu olduğu iki dost ülke arasındaki krizin sonlandırılması için üzerine düşeni yapmaya hazırdır. Liderler seviyesinde bir zirveye ya da teknik düzeyde görüşmelere memnuniyetle ev sahipliği yapabileceğimizi bugünkü görüşmelerimizde bir kez daha vurguladık. Zira Türkiye olarak yangına körükle gitmek yerine tansiyonu nasıl düşürürüz mantığıyla hareket ediyoruz,” ifadelerini kullanmıştı.

Tarih belli oldu! İngiltere dışişleri bakanı Rusya'ya gidiyor

Tarih belli oldu! İngiltere dışişleri bakanı Rusya’ya gidiyor

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.