Nusret Çetinel kimdir?

Geçtiğimiz günlerde usta sanatçı Ferhan Şensoy’un vefatının ardından bir acı haber de Nusret Çetinel’den geldi. Sevenleri usta oyuncunun vefat sebebini araştırıyor. Peki, Nusret Çetinel kimdir?

NUSRET ÇETİNEL NEDEN VEFAT ETTİ?

1 yıldır kanser tedavisi gören usta oyuncu Nusret Çetinel, AA muhabirinin edindiği bilgiye göre; Ankara’da evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı, ancak tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

NUSRET ÇETİNEL KİMDİR?

Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı Nusret Çetinel, 26 Ocak 1952 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Konservatuvara girdiği yıldan itibaren özel ve devlet tiyatrolarında oynadı. 2011 yılında Devlet Tiyatroları’ndan emekli oldu. 1976’dan itibaren TRT televizyonunda dublaj sanatçısı olarak çalıştı.

Rafadan Tayfa, Pembe Panterin Dönüşü, Polis Akademisi, Police Story, Tanrının Zırhı, Jetgiller, Cehennem Melekleri 2, Yıldız Savaşları Bölüm 2 gibi projelerde seslendirme yapan Nusret Çetinel Ayrıca; Eyvah Babam, Bizim Evin Halleri, Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma, Yağmurdan Sonra, Yeşeren Düşler, Hakkını Helal Et, Nazlı Yarim, Tek Türkiye, Son Ağa, Unutma Beni, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Hür Adam Öyle Bir Geçer Zaman ki, Muhteşem Yüzyıl, Patron Mutlu Son İstiyor, Sevda Kuşun Kanadında ve İsimsizler gibi yapımlarda rol almıştır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.