Rusya: Odessa’da Ukrayna’ya ilişkin Mig-29 savaş uçağının düşürüldü

Donetsk bölgesinde Bahmut civarında Ukrayna ordusunun 10. Dağ Muharebe birlikleri konumlarını havadan fırlatılan yüksek hassasiyetli füzelerle vurduklarını tabir eden Konaşenkov, bu taarruzlar sonucunda yedi komuta ve müşahede noktası ile 13 askeri alanın yok edildiğini lisana getirdi.

Konaşenkov, Barvenkovo civarında Buk-M1 hava savunma füze sistemi ile S-300 hava savunma füze sistemi radarını vurduklarını aktararak, Harkiv bölgesinde Gusarovka civarında da telsiz istasyonu, hava savunma füze sistemi radarının imha edildiğini belirtti.

Hava muharebe taktik birliklerinin askeri birlikler ve teknik araçların bulunduğu 44 alanını vurduğunu bildiren Konaşenkov, bu ataklar sonucunda 250’den fazla Ukrayna milliyetçi gücün ve 84 askeri teknik aracın etkisiz hale getirildiğini söyledi.

‘İki mühimmat deposu imha edildi’

Donetsk’te Spornoye yerleşim ünitesi civarında ve Harkiv bölgesinde Barvenkovo yakınlarında iki mühimmat deposunun da imha edildiğini belirten Konaşenkov, “Rus hava savunma sistemleriyle Odessa bölgesinde Belyari yerleşim ünitesi üzerinde Ukrayna hava kuvvetlerine ilişkin bir adet Mig-29 uçağı düşürüldü.” dedi.

Harkiv ve Donetsk bölgelerinde sekiz Ukrayna insansız hava aracının ve Luhansk bölgesinde Toçka-U balistik füzenin vurulduğunu lisana getiren Konaşenkov, füze ve topçu birliklerinin 77 komuta merkezi, 412 askeri alan ve 53 topçu bataryasını ateş altına aldığını aktardı.

Konaşenkov, “Ukrayna’ya ilişkin bugüne kadar 180 uçak, 127 helikopter, bin 27 insansız hava aracı, 324 hava savunma füze sistemi, 3 bin 281 tank ve zırhlı araç, 438 çok namlulu roketatar, bin 693 obüs ve havan topu, 3 bin 218 özel askeri araç yok edildi.” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.