Son dakika… Rusya Ukrayna krizinde sıcak gelişme! ABD askeri üssünde büyük hareketlilik…

Son dakika... Rusya Ukrayna krizinde sıcak gelişme! ABD askeri üssünde büyük hareketlilik...

ABD tarafından Polonya’nın Rzeszow kasabasına oluşturulan askeri üste, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri müdahalesi sonrası hareketlilik gözlendi.

Ajanslar tarafından paylaşılan görüntülerde, ABD üssündeki hareketlilik dikkat çekiyor.

“RUSYA İLE DİPLOMATİK İLİŞKİLERİ KOPARDIK”

Ukrayna lideri Zelenskiy, ülkesindeki son gelişmeler üzerine halka direniş çağrısı yaparak, “Eli silah tutan her vatandaşa silah verilecek. Askeri tecrübesi olan herkes gidip karakollara rapor vermeli. Sabahtan beri askerlerimiz ardında yaralananlar oldu. Kan bağışına ihtiyacımız var.” çağrısında bulundu.

Zelenskiy, konuşmasına “”Rusya ile diplomatik bağlarımızı kopardık. Ukrayna tek başına bu işgale karşı duruyor. Rusya II. Dünya Savaşında Nazlilerin yaptığı gibi ülkemize saldırdı” sözleri ile başladı.

YALNIZCA RUSYA SORUMLU

Yaşanan gelişmeler üzerine yazılı bir açıklama yapan ABD Başkanı Joe Biden “Bu saldırının getireceği ölüm ve yıkımdan yalnızca Rusya sorumludur” dedi.

“ABD ile müttefiklerinin birleşik ve kararlı bir şekilde karşılık vereceğini” belirten Biden, “Tüm dünyanın Rus askeri güçlerinin sebepsiz ve haksız bir saldırısına maruz kalan Ukrayna halkı için dua ettiğini” söyledi.

Rusya, Ukrayna topraklarında operasyon başlattı! Çin'den ilk açıklama büyük tepki topladı

Rusya, Ukrayna topraklarında operasyon başlattı! Çin’den ilk açıklama büyük tepki topladı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.