TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan’da! Selçuk Bayraktar’dan önemli açıklamalar

Dünyanın En Büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e beşinci yılında 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’nün ev sahipliği yapacağı TEKNOFEST’in tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Bugün gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Azerbaycan Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanı Reşad Nebiyev, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, şehit aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

6200eec25cf3b001545740bf.png

“BAĞIMSIZLIĞIMIZ İÇİN MİLLİ BİR SAVUNMA SANAYİYE SAHİP OLMAMIZ ŞART”

Tanıtım toplantısında konuşan Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST’in kalbinde geleceğin trendlerini içeren teknoloji yarışmalarının bulunduğunu belirterek,“Teknofest, aynı zamanda adına milli teknoloji dediğimiz bir hareket. Her alanda yurtdışına bağımlı olmaya direnen geçlerimizin dünyaya biz de buradayız dediği en büyük platform. TEKNOFEST seferberliği, milletimizce öylesine ilgi ve teveccüh gördü ki, ikinci yılında 1 milyon 720 bin kişinin katılımıyla dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali oldu. TEKNOFEST’i bu yıl, Eylül ayında Samsun merkezli olmak üzere Karadeniz’de düzenleyeceğiz. Buradan gelme imkanı olan tüm Azerbaycanlı kardeşlerimi TEKNOFEST Karadeniz’e davet ediyorum,” dedi.

TEKNOFEST’in gün geçtikçe büyümeye devam ettiğinin altını çizen Bayraktar, “Yurtdışından da ciddi işbirliği teklifleri alıyor. Yurtdışında bir TEKNOFEST gerçekleştireceksek bunu ilk olarak, kader birliği yaptığımız, can kardeşlerimizin topraklarında yapmak istedik. Bu sebeple Türkiye dışındaki ilk TEKNOFEST’i Azerbaycan’da yapıyoruz. Unutmayalım ki bağımsızlığımız için milli bir savunma sanayiye sahip olmamız şart. Bunun en iyi örneğini milli özgün olarak geliştirdiğimiz Bayraktar SİHA’larımız, Türkiye’nin terörle mücadele harekâtında ve kanayan yaramız Karabağ’da gördük. Allaha şükür olsun ki o yara zaferi mimari şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde kapandı. Karabağ işgalden azad oldu. Karabağlı canlar evlerini dönmeye başladı. Tam da bu sebeple yüksek teknolojiyi muhakkak suretle, kimseye bağımlı olmadan milletimizin geliştirmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İsrail'in konuştuğu skandal: Casus yazılımla izlendi!

İsrail’in konuştuğu skandal: Casus yazılımla izlendi!

atakent lazer epilasyon
atakent güzellik merkezi
sefaköy lazer epilasyon
sefaköy güzellik merkezi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.