TOGG: Gemlik Tesisi’nde temmuz ayının sonunda deneme üretimlerine başlanacak

TOGG’dan yapılan açıklamada, Gemlik Tesisi’ndeki inşaat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Açıklamada, toplam 1 milyon 200 bin metrekare açık alan üzerine inşa edilen tesiste, boya, gövde ve montaj binaları başta olmak üzere üretim ünitelerindeki çalışmalarda son kademelere gelindiği ve temmuz ayının sonunda deneme üretimlerine başlanacağı belirtildi.

2022 yılının son çeyreğinde birinci seri üretim akıllı aygıtını banttan indirmeye hazırlanan TOGG’dan yapılan açıklama şöyle:

“PARÇALI DENEMELER BAŞLADI

Gövde binasındaki 208 robot, hücre bazında modüllü denemelerin akabinde, deneme üretimi için hazır hale gelmeye başladı. C-SUV gövdesinde birinci boyasız denemelerin yapıldığı Avrupa’nın en pakı olan boyahanede, kimyasal dolum evresine geçildi. Montaj tesisinde ise ekipman kurulumunun akabinde devreye alma çalışmaları başladı.

2022 YILI SON ÇEYREĞİNDE SERİ ÜRETİME HAZIR

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ilişkin global bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak amacıyla yola çıkan TOGG, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. TOGG’da, homologasyon testlerinin tamamlanmasının akabinde 2023 yılının birinci çeyreğinin sonunda C segmentindeki birinci araç olan SUV pazara çıkacak. Akabinde tekrar C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, tıpkı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan eser gamı tamamlanacak. TOGG, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.