Ukrayna, Rusya uçak seferleri iptal mi, seyahat yasağı var mı?

Ukrayna, Rusya uçak seferleri iptal mi, seyahat yasağı var mı?

Yaşanan Ukrayna Rusya krizi sonrasında seyahat yasağıyla ilgili gelişmeler merak ediliyor. Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’da yaşayan vatandaşlar için bir duyuru yayımladı. Bakanlık’tan yapılan açıklamada “Ukrayna hava sahası halen kapalıdır. Mevcut aşamada evlerinizde veya güvenli bir yerde kalmanızı, seyahatten kaçınmanızı rica ediyoruz. Ülkeden ayrılmak isteyenler için gerekli destek ve yönlendirme sağlanacaktır” denildi.

UKRAYNA, RUSYA UÇAK SEFERLERİ İPTAL Mİ?

Türk Hava Yolları ve Pegasus, Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebiyle ülkeye düzenlediği tüm seferlerini iptal ettiğini duyurdu.  

THY’DEN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla THY’nin bugünkü Ukrayna seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Ekşi, “Ukrayna hava sahasının kapatılması sebebi ile bugünkü tüm Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir” sözlerini kullandı.

PEGASUS’TAN AÇIKLAMA

Pegasus Hava Yolları, Ukrayna hava sahasının kapatılması nedeniyle ülkeye düzenlendiği seferlerini iptal ettiğini duyurdu.

Pegasus Hava Yolları’nın Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “Ukrayna hava sahası kapatılması nedeniyle 24.02.2022 tarihli Ukrayna seferlerimiz iptal edilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, değişiklik ya da iade işlemlerinin “flypgs.com/bilet-islemleri” ve mobil uygulamadan ya da 0850 250 67 02 numaralı çağrı merkezi üzerinden ücretsiz yapılabileceği belirtildi.

Son dakika... Dışişleri'nden Ukrayna'daki Türk vatandaşlarına çağrı

Son dakika… Dışişleri’nden Ukrayna’daki Türk vatandaşlarına çağrı

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.