Uzungöl’de konaklayacak yer kalmadı

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki Uzungöl’de yaz turizm dönemi hareketli geçiyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin yanı sıra Körfez ülkelerinden turist kafilelerinin gelişiyle Uzungöl’de otellerde tam doluluk düzeyine ulaşıldı.

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki turizm merkezi Uzungöl’de yaz turizm dönemi hareketliliği yaşanıyor.

Kentte bu yıl Kuveyt, Bahreyn ve İsrail’den ‘charter’ seferlerle turist kafileleri ile konukların ağırlandığı Uzungöl’de, otel, pansiyon ve dağ meskenlerinde tam kapasite doluluk düzeyine ulaşıldı.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin de tesiriyle bölgeye akın eden turistler, göl kıyısında pak havada tabiat yürüyüşü yapıp, fotoğraf çektiriyor.

“KONAKLAYAMADAN GERİ DÖNÜYORLAR”

Turizmci Murat Akyüz, “Her gün ağır geçiyor. Suudilerin de gelmesiyle tam doluluk oranına ulaştık. Ürdün, Dubai, Katar, Kuveyt ve Suudili konukların birçok göl etrafında değil bölgeye yakın olan öbür otellerde de kalmak zorunda kalıyor. Bu türlü bir yoğunluk bekliyorduk. Turizm döneminin burada iki ay daha uzamasını bekliyoruz. Eylül ve ekim ayları için rezervasyonlar alınıyor. Yer kalmadı, konukların birçok konaklayamadan geri dönüyor” dedi.

Erzurum’dan Uzungöl’e gezmeye giden Kübra Gültekin de “Çok alabalık. Yaz sıcağı yok. Tatlı bir serinlik ve harika bir tabiat insanı karşılıyor. Burası mükemmel bir yer” tabirini kullandı. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.