Yıldız Tilbe, hakkında ‘bir ay konuşturmama’ kararı aldırdı!

Yıldız Tilbe, 12 Mart’ta sosyal medya hesabından sokak köpekleri ilgili paylaşımlarda bulunmuş, “Saldıran köpek gruplarına bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin, hepsi gebersin, insan parçalamak nedir ya” ifadelerini kullanmıştı.

26 KİŞİ, 11 KURUM HAKKINDAŞİKAYET

Paylaşım sonrası bazı hayvanseverler ile hayvan haklarını koruyan kurumlar, şarkıcı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Tilbe de kendisine hakaret edildiğini iddia ederek aralarında ünlülerin de bulunduğu 26 kişi ve 11 kurum hakkında şikayette bulunmuştu.

Yıldız Tilbe, kendisi üzerinden gündem oluşturduklarını, konuyu köpürttüklerini ve kendisine “Cahil kadın, hayvan düşmanı, akıl sağlığı bozuk, sen geber” şeklinde söylemlerde bulunduklarını iddia ederek, bir magazin programında yorumculuk yapan Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto hakkında korunma talebinde bulundu.

KARARA UYULMAZSA ÜÇ GÜNDEN 10 GÜNE KADAR ZORLAMA HAPİS UGULANACAK

Talebi değerlendiren mahkeme, davalılar Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto’nun bir ay süreyle Yıldız Tilbe’ye yönelik şiddet tehdit, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamalarına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemelerine hükmetti.

Mahkeme ayrıca, üç sunucunun karara uymaması halinde üç günden 10 güne kadar ‘zorlama hapis’ uygulanmasına karar verdi.

“HAYVAN DÜŞMANI DEĞİLİM”

Geçtiğimiz günlerde suç duyurusu dilekçesini savcılığa sunmadan önce hakkındaki iddialarla ilgili basın açıklaması yapan Yıldız Tilbe, “Hayatında duymadığım küfürler duydum. Ne annem, ne babam, ne vücudum, ne kişiliğim, ne sanatım hiçbir şey bırakmadılar. O yüzden çok gücüme gitti. Aslında geçecektim bu olayı ama bu kadar hakareti neden yiyeyim ki? İnsanı savunduğum için mi? ‘Çocukları, yaşlıları köpekler parçalamasın’ dediğim için mi? Ben hayvan düşmanı değilim” ifadelerini kullanmıştı.

“İnsana zarar veren hiçbir canlının yaşama hakkı yoktur” diyen şarkıcı, “Ne olursa olsun öncelik insanın olmalıdır. İnsan hayatı kutsaldır diye düşünüyorum. Hayvanlara da merhamet edilmelidir. Yazık onlara da, onlara da günah. Niye insanları parçalasınlar, niye öldürülsünler. Eğitimli olsunlar, evcil olsunlar, bakılsınlar böyle düşünüyorum. Başka bir niyetim yoktu” şeklinde konuşmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.