Yunan parlamentosunda Türkiye atışması

BAŞBAKAN MİÇOTAKİS İLE ÇİPRAS BİRBİRİNE YÜKLENDİ

Yunanistan parlamentosu, silahlı kuvvetlerin güçlendirilmesin yönelik üç anlaşmayı Meclis’te onayladı. Ancak o oturuma Başbakan Miçotakis ile muhalif lider Çipras arasındaki Türkiye atışması damga vurdu.

Yunanistan parlamentosunda 22 Fransız Rafale tipi savaş uçağı, 3 Belharra tipi fırkateyn ve denizaltılar için 44 adet Alman yapımı torpido satın alımını içeren yasa tasarısının görüşmesi vardı. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Rafale uçaklarının Yunanistan’a stratejik avantaj sağladığını öne sürdü. Muhalif lider, eski başbakan Çipras ise başbakanlığı döneminde tek bir Yunan kurmayın bile kendisine bu tip bir uçak satın alımını önermediğini söyledi. “Türkiye F-35 programında yok” diyen Çipras, “Dolayısıyla 6 uçak daha almamıza bir anlam veremiyorum. Ayrıca Türkiye adaların egemenliğinden şüphe ederken, Fransa’dan hiç ses çıkmadı” ifadesini kullandı. Fransa’yı hedef aldı.

MİÇOTAKİS’TEN NATO’YA TÜRKİYE ÇAĞRISI

Yunan lider, Türkiye üzerinden NATO’ya yüklendi. “Rus silahı satın alan bir ittifak üyesi bir diğer üyeyi tehdit ediyor. NATO’nun artık eşit mesafede durmasına yer yoktur” dedi. Çipras ise uluslararası arenada Türkiye’nin yalnızlaştığının inandırıcı olmadığını belirtti. “Türkiye’nin tecrit edildiğine hala inanan var mı?” diye sordu.

Gürültü radarı! Sokağı dinleyip ceza kesecek

Gürültü radarı! Sokağı dinleyip ceza kesecek

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.