Zelenskiy artan taarruzlar karşısında net konuştu: Rus füzeleri birliğimizi bozamayacak

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı Ukrayna’yı işgal teşebbüsüne karşı kahramanca bir gayret örneği vererek ismini şimdiden tarihe yazdıran Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, devam eden savaşa dair değerli bir açıklama yapmak üzere kamera karşısına geçti.

Dün gece geç saatlerde ulusa seslenen 44 yaşındaki Ukrayna önderi, dinleyenleri duygulandıran bir konuşma yaptı.

Ukrayna Devlet Egemenlik Bildirgesi’nin bundan tam 32 yıl evvel onaylandığını hatırlatan Zelenskiy, “Uzun yıllar sonra halkımızın bağımsız yaşama hakkını teyit eden birinci belgeydi. Bağımsız ve demokratik bir halde. Rusya’nın hiçbir füze ve topunun birliğimizi bozmayı ve bizi yolumuzdan döndürmeyi başaramayacağı açıktır” dedi.

Zelenskiy, “Ukrayna birliğinin palavralar yahut yıldırma, geçersiz bilgi yahut komplo teorileriyle bozulamayacağı da birebir derecede açık olmalıdır” diye konuştu.

“ACIMASIZ AKINLARA DAYANDIK”

Ukrayna halkının ve ordusunun, Rusya’nın akınlarına dayandığını ve 24 Şubat’tan sonra işgal edilen bölgelerin bir kısmını geri almayı başardığını belirten Zelenski, “Devletimizin şu anda işgal altındaki başka bölgelerini yavaş yavaş kurtaracağız. Bu türlü bir savaş sırasında Avrupa Birliği adayı statüsünü elde edebildik. Kamu kurumlarının istikrarını sağladık. Devletteki tüm lojistik süreçler, askeri ve ekonomik, yine kanalize edildi. En kıymetlisi, çatışmaların ve çelişkilerin üstesinden gelerek birliğimizi koruyoruz” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.