İmamoğlu’ndan “sanki ilk turda bitecek gibi algı satın alındı” diyen Deva Partili Şahin’e yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sanki ilk turda bitecek gibi bir algı satın alındı. Bu son derece yanlıştı” diyen Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin‘e, “Ne söylediği doğru, ne zamanı doğru, ne ittifak ruhuna uyar. Bir an önce bunları ölçsün biçsin öyle konuşsun” diye yanıt verdi.

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, katıldığı canlı yayında, seçim öncesi yapılan anketlerde ilk turda Kemal Kılıçdaroğlu‘nun kazandığını gösteren bir verinin olmadığını belirterek, “Son 1 haftada özellikle mitinglerden kaynaklanan hava ve çarşıya pazara gittiğiniz zaman muazzam bir şekilde değişim iradesi yansıtılıyordu. Bu olumlu havadan etkilenerek sanki iş ilk turda bitecek gibi bir algı satın alındı. Son derece yanlıştı” ifadelerini kullanmıştı.

Sözcü TV’ye konuk olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şahin’in bu sözlerine şöyle yanıt verdi: “Bu arkadaş o kadar yanlış bir laf etti ki. Ben açıklama yapıyorum. Yüzde 20 veri ekranı benim önümde. Hatta Türkiye Gönüllüleri’nin de ekranı önümde. O anda herhalde kendisi eski anketleri mi karıştırıyordu ne yapıyordu anlamış değilim. Ne söylediği doğru, ne zamanı doğru, ne ittifak ruhuna uyar. Bir önce bunları ölçsün biçsin öyle konuşsun” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir