Luiz Diaz Brezilya’yı tek başına yıktı, babası fenalaştı

Kolombiyalı forvet oyuncusu Luis Diaz’ın babası, Kolombiyalı ELN örgütü tarafından kaçırıldıktan günler sonra, Brezilya’yı 2-1 yendikleri maçta oğlunun iki golünü de izledikten sonra gözyaşlarına boğuldu.

Kolombiya forması giyen ve kolye takan Luis Manuel Diaz, Metropolitano Stadyumu’nun tribünlerinde yanındaki bazı kişilerin üzerine düştü ve kutlama yaparken eşi Cilenis Marulanda’nın yanında ağladı.

Luis Manuel Diaz ELN gerilla grubu tarafından dağlık bir bölgede 12 gün boyunca esir tutuldu. Salı günü ailesiyle yeniden bir araya geldi.

Brezilya’ya 2 gol attığı maçtan sonra konuşan Liverpool’un Kolombiyalı futbolcusu Luiz Diaz, “Tanrı’ya şükrediyorum. O her şeyi mümkün kılıyor. Her zaman zor anlar yaşadık ama hayat sizi güçlü ve cesur kılıyor. Futbol da öyle, hayat da öyle. Bu zaferi hak ettik.” dedi.

BREZİLYA’YA KARŞI 15 MAÇ SONRA İLK ZAFER

Diaz her iki golü de kafa vuruşuyla attı; ilk gol 75. dakikada, ikinci gol ise 79. dakikada geldi. Bu galibiyet Kolombiya’nın Dünya Kupası elemelerinde Brezilya’ya karşı 15 maç sonra aldığı ilk galibiyet oldu.

Brezilya Milli Takımı’nın kalecisi Alisson Becker, maçtan sonra Liverpool’dan takım arkadaşı Diaz hakkında konuşurken, “O bir arkadaş, bugünlerde çok acı çekti. Bu futbolun ötesinde bir şey, bunu hak ediyor.” dedi.

Motosikletli silahlı adamlar 28 Ekim’de Diaz’ın ailesini Barrancas kasabasındaki bir benzin istasyonundan kaçırdı. Annesi, Venezuela sınırına yakın 40.000 nüfuslu kasabanın etrafına barikatlar kuran polis tarafından birkaç saat içinde kurtarıldı.

Diaz ve Kolombiya önümüzdeki salı günü Paraguay ile karşılaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx