Mirgün Cabas, Gain Haber’e veda etti

Dijital içerik platformu Gain’in haber içerikleri sona erdi. Gazeteci Mirgün Cabas, bu sabah Gain Haber’de sunduğu programda, Gain’in el değiştirdiğini ve artık haber programı yapmayacağını açıkladı.

Sabah haberlerinde konuşan Cabas “Gain geçtiğimiz günlerde el değiştirdi. Platformun kurucusu Gözde Akpınar, Gain’i başka bir platforma sattı. İki gün sonra, haziran başında bu grup Gain’i devralacak. Bu da benim Gain’de yaptığım son haber yayınım. Haber birimini de yönettiğim Gain’den bugün itibariyle ayrılıyorum” dedi.

Cabas yayının sonunda kendisini izleyenlere ve kurucu Akpınar’a teşekkür etti.

MİRGÜN CABAS KİMDİR?

Mirgün Cabas 1971 yılında İzmir’de doğmuştur. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur.

Gazeteci yazar Mirgün Cabas 2011 yılında Doğuş Grubunun yayını olan GQ dergisinde genel Yayın yönetmenliği yapmıştır. 2000 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneğinden Yılın Gazetecileri ödülünü almıştır. O dönem NTV’de Banu Güven ile sunduğu 24 Saat programı ile bu ödülü kazanmıştır.

Doğuş yayın grubunda haberci olarak çalıştığı 13 yıllık bir süreç sonunda erkekler için özel bir magazin dergisi için politik kimliğini bir süre askıya almış plaza erkeklerine nasıl rahat bir hayat yaşamaları gerektiğine dair deneyimlerini aktarmıştır.

2013 yılında itibaren Milliyet gazetesinde Her Şey isimli başlıklı köşe yazarlığı yapmıştır. 2001 Eski Türkiye’nin Son Yılı isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir