Vurgun Yaparak Birçok Yatırımcıyı Mağdur Eden Hyperverse Şirketinin CEO’sunun ‘Sahte’ Olduğu Ortaya Çıktı!

Büyük vurgun yaparak birçok yatırımcıya mağdur eden Hyperverse şirketi, geçtiğimiz aylarda iflas etmişti. Fakat bu sefer de ünlü şirketin CEO’sunun aslında bak biri olduğu ve ‘rol’ yaptığı ortaya çıktı.

Kaynak: 1, 2

Teknoloji ve yatırım dünyasını yakından takip ediyorsanız Hyperverse’ü duymuşsunuzdur. Şirket, geçtiğimiz aylarda iflas etmişti.

Şirket son günlerde bomba gibi bir iddiayla gündemde! İngiliz oyuncu ve sunucu Steven Harrison’ın CEO olarak ‘rol yaptığı’ ve bu süreçte milyonlarca dolar vurgun yaptığı iddia edildi.

The Guardian ile yaptığı röportajda Steven Harrison, bu ‘rolün’ arkadaşı tarafından teklif edildiğini ve hiçbir şekilde dolandırıcılık olmadığını dile getirdi.

İlk başta anlaşmayı okuduğunda şüphelense de büyük şirketlerin Hyperverse hakkındaki ‘güvenilir’ tutumu, Harrison’ı bu işe ikna etti.  Steven Harrison, ‘Steven Reece Lewis’ isimli bir CEO ‘rolünü’ oynayacaktı.

“Kağıdı ilk okuduğumda gerçekten çok ‘sofistike’ bulmuştum. Ama hiçbir şekilde internete girip Steven Reece Lewis hakkında araştırma yapmadım.”

9 aylık süreçte Harrison, 5 bin dolara yakın gelir elde etti, kendisine suit ve birçok lüks eşya aldı.

Dün yaptığı açıklamada ise Harrison, “Gerçekten çok üzgünüm, keşke bir çözümü olsaydı.” diye konuştu.

Harrison’ın canlandırdığı Lewis karakteri ise ‘yüz tanıma’ sistemiyle açığa çıkarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx